• Tłusty czwartek

• 25.03.2024 17:29
      • W tym roku tłusty czwartek wypadł 8 lutego, dlatego tego dnia w naszej szkole nie mogło zabraknąć pysznych pączków. Wszyscy zajadali się tymi smakołykami, bo tradycja nakazuje, aby tego dnia zjeść choć jednego pączka. Podczas specjalnie przygotowanego na to święto apelu uczennice z samorządu szkolnego przybliżyły uczniom historie, zwyczaje tłustego czwartku, przysłowia i ciekawostki związane z tym dniem. Następnie zaprosiły uczniów z klas IV- VI do udziału w konkursie ,,Z pączkiem na wesoło”. Zawodnicy odpowiadali na zabawne, choć i podchwytliwe pytania dotyczące bohatera tego dnia, czyli pączka. Zwycięzcom okazał się siódmoklasista Patryk, który w nagrodę otrzymał pączkowy medal i oczywiście....pysznego pączka.