• Rajd ,,Pieczony ziemniak"

• 02.10.2023 19:22
      • Uczniowie należący do szkolnego koła turystycznego rozpoczęli kolejny sezon turystyczny. 1 października wzięliśmy udział w zorganizowanym przez Wojskowe Koło PTTK ,, Wiarusy” rajdzie ,,Pieczony ziemniak”. Spotkaliśmy się o 10. 30 na Targowisku Miejskim w Szczecinku i stamtąd wyruszyliśmy w trasę, która wiodła ulicami Szczecinka: Cieślaka, Szymanowskiego, Kwiatową, Armii Krajowej, Słowiańską, Gdańską i Szczecińską. Po drodze mieliśmy okazję dowiedzieć się, skąd się wzięły nazwy ulic i kim byli patroni danej ulicy. Po pokonaniu 4-kilometrowej trasy dotarliśmy na Ślusarnię, gdzie było zakończenie rajdu.Tam czekało na nas ognisko, kiełbaski i pieczone ziemniaki. Nie zabrakło także konkursów, w których głównym rekwizytem były oczywiście ziemniaki. Było wesoło, pogoda dopisała, więc wszyscy byli zadowoleni.