• Zaczynamy Tydzień Kultury.

• 18.03.2024 19:11
        • 18 marca w naszej szkole rozpoczyna się Tydzień Kultury. To wydarzenie już od kilku lat na stałe wpisało się w harmonogram imprez szkolnych. W tym roku samorząd szkolny zaproponował zorganizowanie Tygodnia Kultury pod hasłem ,,Tydzień radości”. A zatem zaczynamy. Poniedziałek to dzień w piżamie. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i wielu przyszło w przepięknych piżamkach. Było wesoło i zabawnie.A we wtorek… dzień kapcia. Oprócz radości i niespodzianek nie zabraknie zmagań wiedzowych. Przed uczniami konkursy ortograficzne, matematyczne, językowe, historyczne i plastyczne. Będzie się działo.

• 14.02.2024 16:47
        • Z  okazji walentynek samorząd uczniowski zorganizował walentynkową pocztę. Już kilka dni wcześniej wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali liściki i serduszka do specjalnie przygotowanego pudełka. 14 lutego wszystkie kartki walentynkowe dostarczono do adresatów.
        • KONKURS Z OKAZJI DNIA KOTA

• 11.02.2024 15:17
        •

17 lutego przypada Dzień Kota. Z tej okazji samorząd uczniowski zaprasza Was do wzięcia udziału w szkolnych konkursach

1. Konkurs plastyczny dla klas I- III oraz oddziału przedszkolnego. Zadanie polega na narysowaniu kota.

2. Konkurs literacki dla klas IV- VIII ,,Mój kot”. Zadanie polega na napisaniu wiersza lub opowiadania o kocie.

3. Konkurs fotograficzny ,,Mój kot”. Należy zrobić zdjęcie kota i wysłać je na maila szkoły.

( ADRES  szkolaparsecko@poczta.onet.pl ).

Na wszystkie prace czekamy do 15 lutego. Prace plastyczne oraz prace literackie prosimy dostarczać do pani Małgorzaty Grondys lub pani Joanny Żelaznowskiej.

Na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy do udziału.

• Tłusty czwartek

• 08.02.2024 18:11
        • W tym roku tłusty czwartek wypadł 8 lutego, dlatego tego dnia w naszej szkole nie mogło zabraknąć pysznych pączków. Wszyscy zajadali się tymi smakołykami, bo tradycja nakazuje, aby tego dnia zjeść choć jednego pączka. Podczas specjalnie przygotowanego na to święto apelu uczennice z samorządu szkolnego przybliżyły uczniom historie, zwyczaje tłustego czwartku, przysłowia i ciekawostki związane z tym dniem. Następnie zaprosiły uczniów z klas IV- VI do udziału w konkursie ,,Z pączkiem na wesoło”. Zawodnicy odpowiadali na zabawne, choć i podchwytliwe pytania dotyczące bohatera tego dnia, czyli pączka. Zwycięzcom okazał się siódmoklasista Patryk, który w nagrodę otrzymał pączkowy medal i oczywiście....pysznego pączka.

• Rozstrzygnięcie konkursu świątecznego

• 22.12.2023 14:49
        • Poznaliśmy wyniki konkursu ogłoszonego przez samorząd uczniowski na najładniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej. W kategorii klas młodszych zwyciężyli trzecioklasiści, a w klasach IV-VIII - czwartoklasiści i piątoklasiści. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy.