• Dzień Kundelka

• 31.10.2023 19:48
        • 24 października przypada Dzień Kundelka. Święto obchodziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas zajęć wykonały zadania, w których głównym bohaterem był kundelek. Dzieci układały obrazki z pieskiem oraz wykonały pracę plastyczną prezentującą sympatycznego psiaka. Dzień Kundelka zbiega się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt, który obchodzony jest corocznie dzień po dacie wejścia w życie tej ustawy. Głównym celem święta jest okazanie serca psiakom oraz zwrócenie uwagi na sposób traktowania tej grupy psów.

• Ratuję od małego

• 25.10.2023 21:33
        • 25 października mieliśmy okazję gościć w naszej szkole ratowników ze Stowarzyszenia TADZIKAONY. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy w ramach programu szkoleniowego „Ratuję od małego”. To były niezwykle interesujące i przydatne zajęcia. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i wykonywały ćwiczenia praktyczne. Wiedzą, że należy nieść pomoc poszkodowanym i jak się zachować, by pomóc osobie poszkodowanej.

• Ślubowanie pierwszoklasistów

• 20.10.2023 19:16
        • Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkolnej społeczności, a zwłaszcza uczniów klasy I jest uroczyste pasowanie na ucznia. W tym roku szkolnym uroczystość z tej okazji miała miejsce 20 października. Na ten dzień pierwszoklasiści przygotowali część artystyczną i zaprezentowali się przed rodzicami oraz starszymi uczniami. Wykazali się umiejętnościami recytatorskimi, muzycznymi i tanecznymi. Ich występ wszystkim bardzo się podobał.

Po części artystycznej nadszedł moment pasowania. Uczniowie klasy I ślubowali być dobrym Polakiem, wzorowym uczniem, wspaniałym kolegą i dobrym dzieckiem. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor, zarazem wychowawczyni klasy I Mariola Jasińska. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wspaniałe prezenty.

•  #PoznajPolskę Wycieczka klas 1-3
        • #PoznajPolskę Wycieczka klas 1-3

• 18.10.2023 22:00
        • 17 października uczniowie klas I- III wyjechali na wycieczkę w ramach projektu ,,Poznaj Polskę”. Pierwszym miejscem, które odwiedziły dzieci, był Trzęsacz. Uczniowie poznali historię tego miasta w Muzeum Multimedialnym MuzeON. Następnie udali się pod ruiny Kościoła św. Mikołaja. Kolejnym punktem wycieczki były Międzyzdroje. Uczniowie odwiedzili Oceanarium, gdzie mogli podziwiać mnóstwo morskich stworzeń. Potem po zjedzeniu pysznego obiadu udali się,pod opieką przewodnika, na spacer po molo i na aleję gwiazd. Na koniec wyskakali się na placu zabaw.

Wycieczka bardzo się uczniom podobała. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili wieczorem do domu.

• Dzień Dziewczynek u Biedronek

• 16.10.2023 16:58
        • 11 października w grupie Biedronek odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Dziewczynek.

Były zabawy, konkursy,spacer na plac zabaw. Chłopcy pamiętali tez o złożeniu życzeń swoim koleżankom.