• 28.11.2023 21:12
        • Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu.  Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.

I właśnie w tym dniu Przedszkolaki wraz z klasami I, II, III świętowały wraz ze swoimi pluszakami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach.

• Spotkanie z panią dietetyk

• 27.11.2023 19:42
        • Dzieci z oddziału przedszkolnego miały niezwykle ciekawe spotkanie. Odwiedziła ich Pani dietetyk Aleksandra Brajer-Witkowska. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z podstawami zdrowego odżywiania, odpowiadały na zdrowe zagadki. Na koniec spotkania wykonały pyszny koktajl.

Dziękujemy Pani dietetyk za interesujące i bardzo miłe spotkanie. Zapraszamy ponownie do naszej szkoły.

• Patriotycznie u Biedronek

• 27.11.2023 19:27
        • Biedronki dowiedziały się, co to jest niepodległość, poznały symbole narodowe, stroje ludowe, regionalne potrawy, piękne, polskie legendy. Dzieci pływały po najdłuższej rzece w Polsce- Wiśle, w Krakowie wysłuchały hejnału mariackiego, poznały legendę o Smoku Wawelskim i hejnale. W Warszawie o Warsie i Sawie, w Toruniu zjadły pierniki, a w Gdańsku razem z Wisłą wpłynęły do Morza Bałtyckiego. Tydzień zakończył się dwoma konkursami: ,,Wiedza o symbolach narodowych" i ,, Moja ulubiona legenda"- praca plastyczna. I miejsce w 1. konkursie zajął Karol Wesołowski( odpowiedział na wszystkie pytania!), II miejsce zdobyła Laura Paszkiel, III- Ewa Kasprzak, a IV- Robert Wołczyński. W drugim konkursie zostały nagrodzone wszystkie dzieci, które przyniosły prace.

Wszystkie były piękne i bardzo ciekawe.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

• 18.11.2023 18:14
        • 17 listopada przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To coroczna akcja, która ma na celu promowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób. Z tej okazji dzieci z klasy pierwszej i drugiej wykonały piękne prace plastyczne mądrej sowy. Nieprzypadkowo tematem prac była sowa. Ptak ten występuje bowiem w logo Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

• Dzień Jeża w przedszkolu

• 18.11.2023 17:47
        • W listopadzie przypada Dzień Jeża. To nietypowe, ale bardzo miłe święto, które ma za zadanie popularyzowanie wiedzy na temat tego sympatycznego zwierzątka. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego miały zajęcia, podczas których głównym bohaterem był oczywiście...jeż. Dzieci obejrzały ciekawy film, pokolorowały piękne maski jeża oraz stworzyły portret zwierzątka. Warto pamiętać, że jeże są objęte ochroną ścisłą, nie wolno więc ich niepokoić czy zabierać i przenosić. Można je za to wspomóc, zostawiając sterty gałęzi i liści, które mogą być dla jeży zimowym schronieniem.