• Z wizytą u Mikołaja

• 11.12.2023 17:49
        • 8 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z klasami I-III odwiedzili Drzewiańską Zagrodę, w której mieści się wioska Świętego Mikołaja. Podczas mikołajkowego spotkania dzieci wykonały kartki świąteczne oraz pyszne pierniczki. Niezwykli pomocnicy Mikołaja elfy-zapewniły naszym uczniom moc atrakcji i świetnej zabawy. Dzieci zjadły pyszny obiadek oraz spróbowały zimowej herbatki. Na koniec przybył Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty. To było świetne spotkanie.

• Słodkie warsztaty

• 07.12.2023 18:30
        • 6 XII w mikołajki dla uczniów klas I- III przygotowano niespodziankę. Tego dnia odbyły się warsztaty lukrowania bombek piernikowych oraz pierników prowadzone przez panią Zofię Konieczną. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali legendy o toruńskich piernikach Katarzynkach, poznali skład i zapach przyprawy piernikowej oraz lukrowali bombki i pierniczki. Na koniec na wszystkich czekały pyszne nadziewane pierniczki i soczyste pomarańcze. Bombki piernikowe wykonane przez dzieci można będzie zakupić za symboliczną kwotę podczas kiermaszu świątecznego, który odbędzie się 22 grudnia w sali gimnastycznej w Parsęcku.

• Mikołajki u najmłodszych

• 06.12.2023 18:04
        • 6 grudnia obchodzimy mikołajki. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą krainę. Od progu uczniowie witani byli cukierkami. Na korytarzu królował kolor czerwony i mikołajkowe stroje. Było wesoło i radośnie. Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził Mikołaj z workiem prezentów. Najmłodsi otrzymali też upominek niespodziankę od Wójta Gminy Szczecinek Ryszarda Jasionasa. O dzieciach pamiętali również seniorzy, którzy przygotowali słodkie upominki. Tegoroczne mikołajki nasi najmłodsi na pewno zapamiętają  na długo.

• Drugoklasiści i zima

• 29.11.2023 20:20
        • Klasa II uwielbia zimę, zwłaszcza gdy w kalendarzu mamy jesień. Uczniowie ze śniegu korzystają i na sankach zjeżdżają. Zabawy na śniegu dają dużo radości. Można się bawić i bawić.

• Zimowe zabawy klasy I

• 28.11.2023 21:34
        • Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
          Szczypie w nosy, szczypie w uszy
          Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
          Wichrem w polu gna!
          Nasza zima zła!

Z pewnością wszyscy znamy te wersy i powtarzamy je, zwłaszcza wtedy gdy zima na dobre zagości w przyrodzie, choć jeszcze nie ma jej w kalendarzu.

No ale jak już spadnie pierwszy śnieg, to …. czas na sanki, lepienie bałwana i zimowe zabawy. Klasa I postanowiła skorzystać jesienią z uroków zimy i uczniowie naprawdę wspaniale się bawili.