• Nowa ...jedenasta skarpetka

• 01.03.2024 18:31
        • Po omówieniu lektury ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", klasa 2 stworzyła swoją własną jedenastą skarpetkę. Każdy miał możliwość opowiedzenia niezwykłej przygody dotyczącej swojej skarpetki.

• Oznaki wiosny

• 01.03.2024 18:25
        • W kalendarzu 1 marca. Do wiosny jeszcze trochę czasu,ale piękna pogoda sprawiła, że natura budzi się do życia. Przekonali się o tym uczniowie klasy II, którzy zajęcia edukacji przyrodniczej mieli w terenie. Z radością podziwiali pierwsze oznaki wiosny.

• Budowaliśmy budki lęgowe

• 28.02.2024 20:58
        • 28 lutego naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście z CEEiRJ w Szczecinku, pan Marcin Tadzik oraz pan Daniel Tabaka. Podczas krótkiego wykładu uczniowie klas 1-3 mieli możliwość poznać rodzaje budek lęgowych oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat ptaków. W trakcie spotkania uczniowie samodzielnie wykonali budki lęgowe pod okiem instruktorów. Ogromną niespodzianką dla dzieci była obecność wójta p. Ryszarda Jasionasa, który aktywnie włączył się do wspólnej pracy

• Lekcja z Plastusiem

• 28.02.2024 20:44
        • Pierwszoklasiści przenieśli się w czasie i wcielili się w bohaterkę książki "Plastusiowy pamiętnik" . Uczniowie uczyli się pisać piórem ze stalówką oraz ulepili Plastusia. Z powstałych kleksów wykonali rysunki. To była świetna i ciekawa lekcja.

• Przedszkolaki na wycieczce w Szczecinku

• 16.02.2024 17:54
        • 8 lutego przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej z oddziałem dziecięcym oraz do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.W bibliotece dzieci odkryły fantastyczny świat dinozaurów, wspólnie wykonały pracę plastyczną, bezbłędnie odpowiedziały na zagadki o wielkich gadach, a w nagrodę dostały pysznego, słodkiego pączka. W Centrum Edukacji dzieci poznały historię żółwia Benka, który był ogromną atrakcją. Wspólnie z Panią prowadzącą odwiedziły salę leśną i akwarystyczną. W sali leśnej dowiedziały się jak powinno się zachowywać w lesie, jakie mieszkają w nim zwierzęta i jakie rosną rośliny. Poznały piętra lasu, odgłosy zwierząt i inne ciekawe rzeczy. Sala akwarystyczna sprawiła dzieciom wiele radości. Zobaczyły wiele gatunków ryb żyjących w jeziorach i rzekach naszego regionu. Na zakończenie dostały pamiątkowe książki.To był fantastyczny dzień, pełen wrażeń!